Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.
XəzərXəbər xəbər verir ki, 12 qrupda son 24 qarşılaşma baş tutacaq.
Axırıncı tur öncəsi 24 komanda 1/16 finala vəsiqə verən 11 yer uğrunda mübarizə aparacaq. "Bayer", "Sürix", "Zalsburq", "Zenit", "Dinamo" (Zaqreb), "Fənərbaxça", "Arsenal", "Sportinq", "Betis", "Latsio", "Ayntraxt", "Dinamo" (Kiyev) və "Çelsi"dən sonra daha 11 xoşbəxt komanda məhz bu gün bilinəcək.
"Fənərbaxça"dan sonra Türkiyənin digər klubu "Beşiktaş" da mübarizəni davam etdirməyə çox yaxındır. "Ağ-qaralar" evdə "Malmö"yə qalib gəlsə, qrupun digər matçının nəticəsindən asılı olmayaraq, 1/16 finala adlayacaq.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, VI (sonuncu) tur
13 dekabr
A qrupu
00:00. AEK (Kipr) - "Bayer" (Almaniya)
00:00. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Sürix" (İsveçrə)
1. | Bayer | 5 | 3 | 1 | 1 | 11-8 | 10 |
2. | Sürix | 5 | 3 | 0 | 2 | 6-5 | 9 |
3. | AEK | 5 | 1 | 2 | 2 | 5-7 | 5 |
4. | Ludoqorets | 5 | 0 | 3 | 2 | 4-6 | 3 |
B qrupu
00:00. "Leypziq" (Almaniya) - "Rusenborq" (Norveç)
00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Zalsburq" (Avstriya)
1. | Zalsburq | 5 | 5 | 0 | 0 | 15-5 | 15 |
2. | Seltik | 5 | 3 | 0 | 2 | 5-6 | 9 |
3. | Leypziq | 5 | 2 | 0 | 3 | 8-7 | 6 |
4. | Rusenborq | 5 | 0 | 0 | 5 | 3-13 | 0 |
C qrupu
00:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Bordo" (Fransa)
00:00. "Slaviya" (Çexiya) - "Zenit" (Rusiya)
1. | Zenit | 5 | 3 | 2 | 0 | 6-3 | 11 |
2. | Slaviya | 5 | 2 | 1 | 2 | 2-3 | 7 |
3. | Kopenhagen | 5 | 1 | 2 | 2 | 3-4 | 5 |
4. | Bordo | 5 | 1 | 1 | 3 | 5-6 | 4 |
D qrupu
00:00. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Fənərbaxça" (Türkiyə)
00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Anderlext" (Belçika)
1. | Dinamo | 5 | 4 | 1 | 0 | 11-3 | 13 |
2. | Fənərbaxça | 5 | 2 | 2 | 1 | 7-6 | 8 |
3. | Spartak | 5 | 1 | 1 | 3 | 3-7 | 4 |
4. | Anderlext | 5 | 0 | 2 | 3 | 2-7 | 2 |
E qrupu
00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Qarabağ" (Azərbacyan)
00:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Vorskla" (Ukrayna)
1. | Arsenal | 5 | 4 | 1 | 0 | 11-2 | 13 |
2. | Sportinq | 5 | 3 | 1 | 1 | 10-3 | 10 |
3. | Vorskla | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-10 | 3 |
4. | Qarabağ | 5 | 1 | 0 | 4 | 2-12 | 3 |
F qrupu
00:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Betis" (İspaniya)
00:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Milan" (İtaliya)
1. | Betis | 5 | 3 | 2 | 0 | 7-2 | 11 |
2. | Milan | 5 | 3 | 1 | 1 | 11-6 | 10 |
3. | Olimpiakos | 5 | 2 | 1 | 2 | 8-5 | 7 |
4. | Düdelanj | 5 | 0 | 0 | 5 | 3-16 | 0 |
G qrupu
21:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Reyncers" (Şotlandiya)
21:55. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)
1. | Vilyarreal | 5 | 1 | 4 | 0 | 10-5 | 7 |
2. | Rapid | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-9 | 7 |
3. | Reyncers | 5 | 1 | 3 | 1 | 8-7 | 6 |
4. | Spartak | 5 | 1 | 2 | 2 | 8-10 | 5 |
H qrupu
21:55. "Latsio" (İtaliya) - "Ayntraxt" (Almaniya)
21:55. "Marsel" (Fransa) - "Apollon" (Kipr)
1. | Ayntraxt | 5 | 5 | 0 | 0 | 15-4 | 15 |
2. | Latsio | 5 | 3 | 0 | 2 | 8-9 | 9 |
3. | Apollon | 5 | 1 | 1 | 3 | 7-9 | 4 |
4. | Marsel | 5 | 0 | 1 | 4 | 5-13 | 1 |
İ qrupu
21:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Malmö" (İsveç)
21:55. "Genk" (Belçika) - "Sarpsborq" (Norveç)
1. | Genk | 5 | 2 | 2 | 1 | 10-8 | 8 |
2. | Beşiktaş | 5 | 2 | 1 | 2 | 9-10 | 7 |
3. | Malmö | 5 | 1 | 3 | 1 | 6-6 | 6 |
4. | Sarpsborq | 5 | 1 | 2 | 2 | 8-9 | 5 |
J qrupu
21:55. "Akhisar" (Türkiyə) - "Standard" (Belçika)
21:55. "Sevilya" (İspaniya) - "Krasnodar" (Rusiya)
1. | Krasnodar | 5 | 4 | 0 | 1 | 8-5 | 12 |
2. | Sevilya | 5 | 3 | 0 | 2 | 15-6 | 9 |
3. | Standard | 5 | 3 | 0 | 2 | 7-9 | 9 |
4. | Akhisar | 5 | 0 | 0 | 5 | 4-14 | 0 |
K qrupu
21:55. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Yablonets" (Çexiya)
21:55. "Renn" (Fransa) - "Astana" (Qazaxıstan)
1. | Dinamo | 5 | 3 | 2 | 0 | 10-6 | 11 |
2. | Astana | 5 | 2 | 2 | 1 | 7-5 | 8 |
3. | Renn | 5 | 2 | 0 | 3 | 5-8 | 6 |
4. | Yablonets | 5 | 0 | 2 | 3 | 5-8 | 2 |
L qrupu
21:55. "MOL Vidi" (Macarıstan) - "Çelsi" (İngiltərə)
21:55. PAOK (Yunanıstan) - BATE (Belarus)
1. | Çelsi | 5 | 5 | 0 | 0 | 10-1 | 15 |
2. | BATE | 5 | 2 | 0 | 3 | 6-8 | 6 |
3. | MOL Vidi | 5 | 2 | 0 | 3 | 3-5 | 6 |
4. | PAOK | 5 | 1 | 0 | 4 | 4-9 | 3 |